16.02.2021

Czas na kawę

Stoliki kawowe — małe, niepozorne elementy ale jak ważne w wystroju każdego salonu.

 

Ponoć pierwsze użycie terminu „stolik kawowy” odnotowano na początku okresu wiktoriańskiego, choć nie wyklucza się, że tworzenie i użytkowanie małych stolików miało miejsce dużo wcześniej. Oczywiście cała historia zaczyna się od wprowadzenia kawy do Europy, która szturmem zdobyła serca jej mieszkańców a już w XVII w. jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się pierwsze kawiarnie. Wkrótce stoliki kawowe zaczęły pojawiać się w prywatnych domach, gdzie nie brakowało koneserów tego trunku.

Dzisiaj stoliki kawowe są tak popularne, że wielu z nas nie wyobraża sobie wnętrza wypoczynkowego bez tego detalu. Jedne z najmodniejszych są te, które łączą w sobie kilka materiałów, np. metal i naturalne drewno.

Na zdjęciu: ława KODO, ława GIULIA, ława GALA
zobacz w naszym sklepie:

Takie stoliki mogą być uzupełnieniem wnętrz w różnym stylu: nowoczesnym, loftowym, vintage, skandynawskim oraz glamour. Należy pamiętać, że dzisiejsze stoliki to nie tylko miejsce, na którym stawiamy filiżankę kawy lub herbaty. Wykorzystywany jest również, jako podręczny mebel, na którym znajdują się przedmioty codziennego użytku: piloty, gazety, książki a nawet ramki ze zdjęciami, naczynia dekoracyjne, czy pamiątki z podróży.

Stolik NORI
zobacz w naszym sklepie:

Różnorodność materiałów i wzorów nie zmienią jednego-  stolik kawowy zawsze będzie  kojarzyć się z  gościnnością i towarzyskimi spotkaniami i nic nie zapowiada, że mógłby zniknąć z naszych wnętrz! 😊