02.04.2021

Efektowny marmur

 

Marmur jest pewną miarą luksusu, cenimy go za nawiązanie do natury oraz jego niepowtarzalne, nieregularne wzory.  Jednym z najdroższych i najbardziej poszukiwanych marmurów jest półprzeźroczysty jadeit cesarski o głębokim kolorze butelkowej zieleni. Najbardziej popularnym jest biały marmur- jego najpiękniejsza odmiana pochodzi z włoskiej Carrary.

 

Coraz częściej marmur wykorzystywany jest w projektach mebli industrialnych, które podkreślają charakter loftowego wnętrza.

Na zdjęciu: Narożnik Plaza XL, z Fabryki Mebli WERSAL, Ława GALA, Regał DULIT
zobacz w naszym sklepie:

Wybierając taki mebel zastanówmy się, czy bardziej zależy nam na luksusie posiadania naturalnego kamienia, czy samym motywie- wzorze marmuru.

Idealną alternatywą dla naturalnego marmuru jest wysokiej jakości płyta laminowana, imitująca jego wzór. Jej ogromną zaletą jest wysoka odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, odpryśnięcia i zadrapania, dlatego coraz częściej wykorzystywana jest jako zamiennik tego szlachetnego materiału.

Na zdjęciu: Ława GINO, Stolik RTV TEVOS
zobacz w naszym sklepie:

Meble industrialne WERMONDO posiadają w swej ofercie dwa kolory płyt z imitacją marmuru. Marmur jasny z plamiście popielatym wzorem z harmonijnie rozmieszczonym użyleniem oraz marmur ciemny z charakterystycznymi, białymi żyłkami.

Na zdjęciu: Marmur ciemny, Marmur jasny

Stoliki, regały, czy półki  z motywem marmuru doskonale odnajdują się w klimatycznych aranżacjach od stylu klasycznego po nowoczesny styl loftowy. Są efektowne i wpisują się w najnowsze trendy dekoracji wnętrz, a w porównaniu z blatem z kamienia naturalnego mają atrakcyjną cenę.