28.04.2021

Sprężyste sny

Materace sprężynowe mają długą tradycję. Na początku dostępne były jedynie ze sprężynami bonellowymi. Dzisiaj zdecydowana większość świadomych klientów decyduje się na nowoczesne, zaawansowane technologicznie materace kieszeniowe, choć nabywców materacy bonellowych  wcale nie brakuje.

Na zdjęciu: przekrój materaca ze sprężynami Bonellowymi oraz sprężynami Kieszeniowymi

Podstawowymi  różnicami między dwoma rodzajami materacy są  ich budowa, rozmieszczenie sprężyn, elastyczność oraz cena.

Materac bonellowy skonstruowany jest ze sprężyn, które swym kształtem przypominają klepsydrę. W przypadku materacy bonellowych, znajdujących się w ofercie WERMONDO na jeden m2 przypada 112 sprężyn. Wszystkie sprężyny połączone są stalowym drutem, aby zachować odpowiednią formę oraz zapewnić stabilność całemu materacowi. Taka konstrukcja powoduje, że nacisk jednego miejsca materaca będzie równomiernie odczuwalny na całej powierzchni. Jest to tzw. „efekt fali”. Przeciwnicy materacy bonellowych, jako główną wadę podają skrzypienie. Rzeczywiście w archaicznych modelach, na skutek tarcia nieosłoniętych drutów stalowych, przy naciskach, materac wydawał dźwięki skrzypienia. Współczesne materace bonellowe znacznie różnią się od ich pierwowzorów. Użycie nowoczesnych materiałów, wysokiej jakości i odpowiedniej twardości pianki, zastosowanie maty kokosowej, nie tylko tworzy idealny układ amortyzujący, ale również skutecznie zabezpiecza i tłumi odgłosy skrzypienia. W ofercie WERMONDO znajdziemy kilka materacy, w których zastosowano sprężyny bonellowe.

Na zdjęciu: Materac STANDARD
zobacz w naszym sklepie:

STANDARD, klasyczny materac bonellowy,  w którym sprężyny charakteryzują się sprężystością progresywną. Im większy nacisk, tym większy opór stawia naciskana powierzchnia. Jeśli zaś nacisk jest lżejszy, sprężyna stawia stosunkowo mały opór. Dzięki tej właściwości materac będzie odpowiedni dla osób o różnej wadze.

Na zdjęciu: Materac STANDARD KOKOS
zobacz w naszym sklepie:

STANDARD KOKOS- ten materac został dodatkowo wyposażony w igłowaną matę kokosową, która usztywnia powierzchnię materaca oraz zwiększa wentylację w jego wnętrzu. Materac będzie idealny dla osób cięższych oraz tych, które preferują zwiększoną twardość i narzekają na zbyt miękkie materace.

Na zdjęciu: Materac UNIQUE BAMBOO
zobacz w naszym sklepie:

UNIQUE BAMBOO- to hybryda materaca ze sprężynami  bonellowymi oraz sprężynami kieszeniowymi, o których więcej w dalszej części artykułu. Materac został usztywniony matą kokosową, a nad  formatką sprężyn kieszeniowych, podzielonych na siedem stref twardości, zastosowano wkład pianki wysokoelstycznej. Produkt dedykowany wszystkim, którzy zdecydowanie chcą polepszyć jakość snu.

Ogromną zaletą materacy bonellowych jest stosunkowo niska cena oraz duża wytrzymałość!

 

Nowoczesną wersją materacy sprężynowych są materace kieszeniowe- pocketowe, które opierają się na spiralnych sprężynach o tej samej średnicy a jest ich aż 256 na m2. Każda ze sprężyn znajduje się w oddzielnej kieszonce. W odróżnieniu od materacy bonellowych, nie łączy się ze sobą poszczególnych sprężyn a kieszenie, które wykonane są z mocnej tkaniny. Taki sposób łączenia pozwala na idealne formowanie i stabilizację  materaca oraz eliminację skrzypienia. Sprężyny kieszeniowe pozwalają podzielić materac na strefy o różnej twardości, dopasowując się do kształtu ciała, przez co poczucie komfortu jest zdecydowanie większe. Jednocześnie bardzo dobrze podpierają kręgosłup, nadając mu prawidłowe ułożenie, redukując ból pleców i szyi. Materace kieszeniowe są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy mają problemy z kręgosłupem oraz osób uprawiających sport, ponieważ taka konstrukcja sprzyja regeneracji mięśni. Materace kieszeniowe obłożone są różnymi rodzajami pianek oraz dodatków zwiększających komfort snu. WERMONDO posiada bogatą ofertę materacy kieszeniowych. Każdy zaprojektowany został z myślą o zaspokojeniu indywidualnych potrzeb i różnych preferencji użytkowników.

Na zdjęciu: Materac LIVE LATEKS
zobacz w naszym sklepie:

Dwustronny materac LIVE LATEKS, z dodatkową warstwą lateksu oraz usztywniającej maty kokosowej, sprawia, że jest on bardziej elastyczny i wytrzymały. Posiada właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. Zastosowanie włókniny klimatyzującej w pokrowcu materaca zwiększa jego wentylację.

Na zdjęciu: Materac LIVE VISCO
zobacz w naszym sklepie:

Natomiast materac  LIVE VISCO, oprócz maty kokosowej posiada warstwę  pianki termoelastycznej , która reaguje na temperaturę ciała i pod wpływem ciepła idealnie dopasowuje się do naszej sylwetki.

Na zdjęciu: Materac SPORT I
zobacz w naszym sklepie:

Osoby aktywne fizycznie i sportowcy z pewnością docenią materac kieszeniowy SPORT I, który zapewni wygodny, regenerujący i zdrowy sen. Cicha praca sprężyn podczas zmiany pozycji ciała oraz odpowiednie połączenie pianek wpłynie na komfort snu i pełne odprężenie mięśni po wysiłku.

Nowa generacja materacy  multipocket posiada więcej sprężyn niż w tradycyjnych materacach kieszeniowych. W jednym m2 jest aż 508 sztuk, co przekłada się na większą elastyczność punktową oraz lepsze dopasowanie ciała.  Takie materace będą idealne w sypialni par, miedzy którymi występuje spora różnica wagowa, ponieważ duża ilość sprężyn ogranicza drgania podczas ruchów drugiej osoby. Materace multipocket dokładniej dopasowują się do naszego ułożenia a mięśnie nie muszą wykonywać dodatkowej pracy, aby utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji. Są to materace klasy PREMIUM, uzupełnione o najwyższej jakości komponenty.

 

 

Na zdjęciu: Materac GRAND VISCO
zobacz w naszym sklepie:

Materac GRAND VISCO z oferty WERMONDO oprócz zastosowanych sprężyn multipocket, podzielonych na siedem stref twardości, posiada z jednej strony wysokiej jakości piankę poliuretanową z matą kokosową, z drugiej strony warstwę pianki termoelastycznej. Jest materacem dwustronnym, ponieważ obie jego strony przygotowane są do spania. Taki materac to inwestycja na lata, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Na zdjęciu: Materac MAGIC CALM
zobacz w naszym sklepie:

Idealnym materacem dla osób, które często marzną   w trakcie snu będzie MAGIC CALM. Zastosowany wkład z  pianki visco daje uczucie niezwykłej miękkości, poprawia krążenie krwi, eliminuje cierpnięcie nóg i ramion oraz sprzyja regeneracji mięśni.

Na zdjęciu: Materac COMFORT FULL
zobacz w naszym sklepie:

Bogato wyposażony, dwustronny materac COMFORT FULL z multipocketem, warstwą lateksu, visco oraz matą kokosową zapewni komfort na najwyższym poziomie. Po całym dniu, spędzonym na pełnych obrotach, pozwoli odpocząć napiętym mięśniom a jego właściwości ortopedyczne zredukują ból pleców i szyi.

 

Wybór pomiędzy materacem ze sprężynami bonellowymi a sprężynami kieszeniowymi powinien być podyktowany nie tylko kwotą, jaką jesteśmy skłonni zapłacić za wygodę snu, ale również indywidualną definicją komfortu.

Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam materac , należy dopasować twardość sprężyn do masy ciała oraz  rodzaj wkładów zgodnie z naszymi potrzebami.

Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany materac jest kluczem do zdrowego snu i regeneracji ciała na najwyższym poziomie!